Sıkca Sorulan Sorular

 • > PRP tedavisi kimler yapar?

  PRP medikal bir uygulamadır. Sadece doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doktor hastasını muayene ettikten sonra içinde özel bir jel bulunan küçük tüplerin içine az miktarda kan alınır ve santrifüj işlemi uygulanır.

 • > Dize yapılan PRP nedir?

  PRP uygulaması, dizlerdeki kireçlenmeyi tedavi etmeye yönelik bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde hastadan damar yoluyla alınan az miktarda kan, yaklaşık 15 dakika süren özel bir santrifüj işleminden geçirilir. Trombositten zengin özel bir plazma elde edilir.

 • > PRP yüze nasıl yapılır?

  PRP yönteminde hastadan 8- 20 cc kan alınarak santrifüj edilir. PRP tedavisinde elde edilen serum, mezoterapi gibi minik küçük miktarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız pıhtı hücrelerini bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır.

 • > PRP nin yan etkileri var mı?

  Diğer bütün enjeksiyonlarda bir takım yan etkiler bulunmaktadır, ancak PRP tamamen doğal bir tedavidir, yan etkisi yoktur. Sadece yapıldıktan sonra birkaç saat süren geçici ağrılar olabilir.    

 • > PRP gençleştirir mi?

  PRP saç tedavisi içinde faydalı bir yöntem olarak kafa derisi üzerinde saçların tekrar büyümesinde olanak sağlar. Özellikle cilt gençleştirme ve yaşlanma belirtilerine önlem alma için son derece etkili bir yöntemdir”.

 • > PRP sıklığı ne kadar olmalı?

  PRP ile saç tedavisi ortalama 15 günde bir en fazla 30 dakika uygulanır ve genellikle 3-4 ay sürer. Sonrasında her yıl bir defa uygulanması yeterli olacaktır. Bu yöntemin en önemli avantajı, özel plazmanın hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.

 • > PRP dökülen saçı çıkarır mı?

  PRP uygulamasının asıl amacı hasarlı bölgede bulunan hücreleri yenilemek ve çoğalmasını sağlamak olduğu için PRP tedavisi saç çıkarır diyebiliriz. Ancak yeni saçların çıkması birçok faktöre göre etkilenebilir. Özellikle dökülme oranları PRP tedavisinin seanslarını şekillendiren en önemli etken.