Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi Antalya'da bulunan kliniğimizde uygulanmaktadır. Ozon tedavisi Antalya’da ve Türkiye’nin birçok farklı bölgesinde GELENEKSEL ve TAMAMLAYICI TIP UYGULAMALARI yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanması ile kullanılmaya başlanmıştır. Ozon tedavisinin etkisi bilimsel olarak onaylanmış ve hastalıkların tedavisi alanında birçok uygulaması mevcuttur.

OZON TERAPİ HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILMAKTADIR?

  • Dolaşım bozuklukları
  • Bel Ağrıları
  • Boyun Ağrıları
  • Bağırsak Rahatsızlıkları
  • Deri Hastalıkları
  • Kas Ağrıları
  • Eklem Ağrıları
  • Kireçlenme
  • Şeker Hastalığı
  • Alerji

OZON TEDAVİSİ VÜCUDU NASIL ETKİLER?

Ozon tedavisi beyaz kan hücrelerinin oluşumunu ve fonksiyonun artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonlara karşı direnci artırır. Detoks edici özelliği sayesinde vücutta bulunan kimyasal maddelerin temizlenmesini sağlar.

OZON TEDAVİSİ UYGULAMALARINDA SONUÇ ALMA NASIL OLUR?

Ozon tedavisi uygulanan hasta ilk seans ile birlikte ağrılarında azalma hisseder. Fakat ilk uygulamanın etkisi sınırlıdır. Genel olarak 8-10 seans sonunda tam olarak etkilerini göstermektedir. Düzenli aralıklar ile uygulanması ile hasta kendini daha enerjik ve canlı hisseder. Etkisi kalıcıdır; fakat yaşa ve hastalığa göre bu durumda biraz değişmeler gözlenebilmektedir.

OZON TEDAVİSİ NEDİR?

Ozon tedavisi şeker hastalığı, kireçlenmeler, bel fıtığı, boyun fıtığı, fibromiyalji gibi kronik ağrıların tedavisinde başarılı sonuçlar vermektedir. Klasik fizik tedavi yöntemlerinden daha etkilidir. Kuru iğne tedavisi ile ile kombine edildiğinde daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Ağrılar daha kısa sürede azalır ve kalıcı iyileşme sağlanmaktadır.

OZON İLE AĞRI TEDAVİSİ

Ardışık olarak uygulanan ozon tedavisi ile antioksidan sistem uyarılarak oksidatif strese karşı direnç gelişir. Ozon tedavisi özellikle inflamatuar sürecin yaşandığı ve immün sistemin ön planda olduğu fizyopatolojik durumlarda yardımcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Ozon tedavisi ile ağrının oluşum mekanizmasında yer alan anti-inflamatuar etki oluşur. Sonuç olarak ağrıyı azaltır.

UYGULAMA YÖNTEMİNE GÖRE OZON TEDAVİSİ  NELERDİR?

Majör Yöntem :Genel olarak tercih edilen yöntemdir. Hastadan alınan 50-200 ml kana ozon verilmesi ve yeniden hastaya uygulanmasıdır.
Minör Yöntem : Hastadan alınan 2 – 5 cc kan ozon ile karıştırılarak yeniden hastaya uygulanmasıdır.
Vücut Boşluklarına Ozon Verilmesi : Rektal, vajinal ve kulak yolu uygulanmasıdır.
Eklem İçerisine Ozon Uygulanması : Belirli dozda ozon iğne ile eklem bölgelerine uygulanmasıdır.

OZON TEDAVİSİ YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Ozon tedavisinin yan etkisi yok denecek azdır. Halihazırda bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama hatasından kaynaklanan bazı özel durumlar olabilmektedir. Ozona reaksiyon gösteren astım hastaları, hamilelik dönemi uygulamalarında sakıncalı durumlar ortaya çıkabilmektedir.

KİREÇLENMEDE OZON TEDAVİSİ

Kireçlenme; eklem içinde bulunan kıkırdak dokusunun kaybı ve kıkırdak hasarı sonucu olarak ortaya çıkar. Eklem kireçlenmesinde eklem boşluklarına ortlama olarak 4 seans ozon tedavisi uygulanır.

Eklem ağrısı ve kireçlenme için ozon yağı kullanılmasından ziyade eklem aralıklarına ozon uygulanması daha faydalı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Cerrahi müdahaleden önce uygulanan ozon ile hem mekanik olarak disk boyutunda küçülmeyi hem de biyokimyasal olarak enflamasyonun azaltmasını
sağlar.

OZON VE ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİ

Seansların uygulanmaya başlaması ile kan şekeri düzeyi dengelenir. HemoglobinA1c değeri normal sınırlara döner. Kullanılan ilaçlara olan azalır. Toplamda hastanın klinik geçmişine bağlı olarak ortalama 10-13 seans sürmektedir.

OZON İLE VE BEL FITIĞI TEDAVİSİ

Ozon tedavisi kuru iğne tedavisi ile kombine edilerek uygulanabilmektedir. Kombine edilen bu yöntem ile 2. veya 3. seans ile ağrılarda hızlı bir iyileşme görülür. Tedavi süresince uygulanan egzersizler ile zamanla fıtık bölgesinde görüntü normale dönmektedir.

OZON TEDAVİSİ VE KANSER TEDAVİSİ

Kanser tedavisi süresince uygulanan kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini ortadan kaldırmaktadır. Ozon tedavisi ile kan ve lenf sistemi temizlenmektedir. Hücre ve kan dokularına giden kan dolaşımı artırır ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunur.

OZON İLE KRONİK YORGUNLUĞUN GİDERİLMESİ

Çağımızın hastalığı olan kendini sürekli yorgun hissetme durumu ozon tedavisi ile ortadan kalkmaktadır. Ozon tedavisini kendini ön plana çıkardığı tedavi kronik yorgunluk tedavisidir. Ozonun verdiği etki ile hasta kendini zinde ve sağlıklı hissetmektedir. Bu durum geçici değildir. Tedavi sonrasında devam eden bir durumdur.

OZON TERAPİ İLE İMMUN SİSTEM (BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ) TEDAVİSİ

Ozon terapi ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz. Ozon terapisinde kana verilen ozon ile dolaşım sisteminiz temizlenmektedir. Ozon gazı kana yoluyla hastaya uygulanır. Ozon gazı kan içerisinde oksijen moleküllerine dönüşerek kana karışır ve bağışıklık sistemini temizler, harekete geçirir.

OZON TEDAVİSİ ANTALYA‘DA NEREDE?

Ozon tedavisi Antalya Konyaaltı' da bulunan kliniğimizde uygulanmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için iletişime geçiniz.

İletişim Bilgileri